Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

Всесвітній день боротьби з дитячою працею: що варто знати роботодавцям та батькам

Дата: 20.06.2023 09:27
Кількість переглядів: 48

12 червня відзначають Всесвітній день боротьби з дитячою працею.

У зв’язку з цим, Державна служба України з питань праці спільно з органами місцевого самоврядування проводить роботу щодо інформування та дотримання роботодавцями вимог законодавства при використанні праці неповнолітніх.

Цей день започатковано Міжнародною організацією праці з метою привернення уваги щодо проблеми використання дітей у найгірших формах праці та їх небезпеку для дитини.

Канікулярний літній період кожна дитина використовує по-різному. Хтось відпочиває, а хтось хоче використати цей час з користю та заробити власні кишенькові гроші. В цей час батькам слід бути особливо уважними до своїх дітей та до того виду праці, яку вони виконуватимуть. Адже, як показує практика, більшість дітей не знає своїх прав та пільг, які їм гарантує держава. У результаті вони можуть натрапити на недобросовісних роботодавців.

Дитяча праця – це праця, виконання якої є небезпечним та шкідливим для дитини, вона заборонена міжнародним та національним законодавством.

За українським законодавством дитину на роботу можна приймати з 16-річного віку. У 14-15-річному віці за згоди одного з батьків чи осіб, які їх заміняють.

Для неповнолітніх працівників встановлено скорочену тривалість робочого часу:

Особам від 16 до 18 років – до 36 годин на тиждень (включно);

Особам від 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень (включно);

Учні віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул можуть працювати не більше 24 годин на тиждень.

Для учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, тривалість робочого часу не може перевищувати половину максимальної тривалості робочого часу, переліченої вище для осіб відповідного віку.

В рамках міжнародної Програми з використання найгірших форм дитячої праці, зокрема проекту «Підтримка реалізації системи моніторингу дитячої праці в Україні» та за підтримки Міжнародної Організації Праці, розроблено спеціальні буклети: buklet-pracevlashtuvannja-nepovnolitnih-2, 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора