Спеціалізовані служби допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства

На території Турійської селищної ради функціонують такі спеціалізовані служби допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі:

1. Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі – мобільна бригада);

2. Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі – консультативна служба)

Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.

Основні завдання мобільної бригади:

• надання психологічної допомоги та належних соціальних послуг постраждалим особам;
  • реагування та надання не пізніше ніж упродовж однієї доби соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які потребують термінової допомоги, зокрема – шляхом кризового та екстреного втручання;
  • інформування постраждалих осіб щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг, зокрема інших загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;
  • роз’яснення постраждалим особам їх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання.
  • провадження інформаційно-просвітницької діяльності (у тому числі розповсюдження серед населення відповідних інформаційних матеріалів) щодо форм, проявів та наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

ГРАФІК РОБОТИ МОБІЛЬНОЇ БРИГАДИ НА ТЕРИТОРІЇ ТУРІЙСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

З понеділка по четвер - з 08:00 до 17:15 год.

п'ятниця - з 8:00 до 16:00 год.

перерва - з 13:00 до 14:00 год.

Телефон мобільної бригади 0960144744

Метою діяльності консультативної служби є для надання разових або періодичних консультацій особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, щодо заходів реагування на випадки домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, надання первинної консультаційної та психологічної допомоги, визначення необхідності в екстреній психологічній допомозі (кризовій інтервенції) та вирішення питання щодо направлення постраждалої особи до загальної чи спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб.

Основними завданнями консультативної служби є:

• надання разових чи періодичних консультацій постраждалим особам та їх законним представникам (якщо такі представники не є кривдниками) щодо прав, заходів, соціальних послуг, якими постраждала особа може скористатися;
  • сприяння ефективному розв’язанню проблем самою постраждалою особою (за підтримки фахівців соціальних служб), направлення її в разі потреби до відповідних суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству та насильству за ознакою статі;
  • надання первинної психологічної підтримки;
  • інформування постраждалих осіб про заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, відповідно до їх потреб з урахуванням психофізичного стану, спричиненого насильством.

ГРАФІК РОБОТИ МОБІЛЬНОЇ БРИГАДИ НА ТЕРИТОРІЇ ТУРІЙСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

З понеділка по четвер - з 08:00 до 17:15 год.

п'ятниця - з 8:00 до 16:00 год.

перерва - з 13:00 до 14:00 год.

Телефон мобільної бригади 0960144744

Прийом заяв від постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі здійснюються у відділі соціальних служб Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Турійської селищної ради за адресою: смт Турійськ, вул Бобрика, 6.