ЗАХИСТІТЬ ДИТИНУ ВІД НЕВИЛІКОВНОГО ПАРАЛІЧУ, СПРИЧИНЕНОГО ПОЛІОМІЄЛІТОМ

Дата: 16.02.2022 09:20

Фото без описуПоліомієліт (поліо) — це дуже небезпечне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках до смерті.

Вірус передається від людини до людини.Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина інфікується. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього розмножується у кишківнику. Вірус може жити в зараженій слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

Першими симптомами поліомієліту є :

• Лихоманка

• Втома

• Головний біль

• Блювота

• Ригідність шиї

• Біль у кінцівках, неможливість стати на ніжки.

Якими можуть бути наслідки хвороби?

Поліомієліт може загрожувати величезній кількості невакцинованих або не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. Серед тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, 5–10% помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи.

Ліків проти поліомієліту не існує!

Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення!

Для боротьби з поліомієлітом в Україні й в усьому світі використовують інактивовануполіомієлітну вакцину (ІПВ) та оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ). Вакцини, які використовують державні й приватні клініки, зареєстровані та дозволені для використання в Україні.

Схема щеплень така:

1 доза — у 2 місяці2 доза — у 4 місяці

3 доза — у 6 місяців4 доза — у 18 місяців

5 доза — у 6 років6 доза — у 14 років

Всього шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту до кінця життя!

Якщо у вашої дитини пропущене чи немає щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ), будь ласка, негайно зверніться до педіатра чи сімейного лікаря!

Зупинимо повернення до часів каліцтв і смертей від цієї недуги разом!

Фото ілюстративне, взяте з відкритих джерел.