Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

У Дольську встановили пам’ятний знак із викарбуваними прізвищами односельчан – борців за незалежність України

Дата: 13.09.2021 10:57
Кількість переглядів: 788

У Дольську, на кургані біля місцевого кладовища, встановили та освятили пам’ятний знак із викарбуваними прізвищами борців за незалежність України.

Історія нашої країни часто писалася вчинками простих людей, які жертовно віддавали життя заради того, щоб на мапі світу було ім’я держави Україна. І сьогодні гинуть наші земляки, відстоюючи її незалежність і право бути самостійною та вільною.

Аби вшанувати односельчан, які загинули у боротьбі за волю своєї країни, у селі Дольськ встановили пам’ятний знак. 22 прізвища викарбувані у символічній книзі пам’яті, зробленій із граніту. Список синів, чоловіків, батьків та дідів, які загинули в роки Другої світової війни, воюючи в лавах Української повстанської армії. Комусь з них судилося прожити 40 років, а кому й не більше 13.

На стелі пам’яті викарбуване й ім’я В’ячеслава Іонова, лучанина, батьківське коріння якого із Дольська. В серпні 2014 року молодим соколом його душа відлетіла в інші світи. Іловайський котел і так званий зелений коридор, яким виходили воїни української армії, стали його останньою земною дорогою. Довго рідні шукали тіло дорогої їм людини, пройшли не одне коло пекла, розпачу і болю... 12 вересня, під час освячення пам’ятного знаку, мама В’ячеслава Надія Юхимівна, зокрема, сказала:

– Я вдячна Богу, що ми дожили до того часу, коли можемо у нашій вільній, незалежній країні достойно вшанувати пам’ять полеглих воїнів УПА… Так само і в теперішній час воїни української армії стоять на сторожі, захищають кордони і нас з вами від російського агресора. Особливо важко було їм в 2014 році, коли ворог нав’язав нам війну, а наша країна не готова була прийняти такий виклик, і тому немало наших синів загинули і багато отримали поранення.

Мама загиблого атовця висловила щирі слова вдячності усім, хто вклав свою лепту у благу справу збереження пам’яті. Особливі слова прозвучали на адресу односельчанки Марії Порфирівни Кременець, зв’язкової УПА, яка була ініціатором облаштування кургану та відновлення списків загиблих, що й стало основою для встановлення у рік 30-ї річниці Незалежності України пам’ятного знаку воїнам УПА та АТО, які загинули у боротьбі за незалежність своєї країни.

Про важливість берегти пам’ять говорив кожен із виступаючих. Зокрема, Турійський селищний голова Олексій Безсмертний зауважив, що народ, який не пам’ятає своєї історії, не має майбутнього, бо наші предки своєю кров’ю, своїми життями вибороли незалежну країну. І це одна з причин, чому потрібно берегти даровану нам Богом країну.

– Зичу, щоб такі пам’ятники більше не з’являлися. І не тому, що ми не шануємо своєї історії, а щоб більше не гинули сини і доньки України. Нехай наша держава процвітає і добре живеться в ній людям, – зауважив наостанок очільник громади.

Про важливість та значення цієї події у ювілейний рік незалежності нашої країни говорила й староста Дольського старостинського округу Світлана Віндюк, яка була одним із ініціаторів встановлення пам’ятного знаку у селі. Вона зауважила, що добру справу вдалося зробити завдяки фінансовій допомозі меценатів: агропідприємств «Ратнівський аграрій» (керівник Валентин Бебес), «Волинь-Агро» (керівника Микола Шум), а також Віктора Третякова, Василя Мазурика, Олександра Шишка, Юрія Колодія.

У цей сонячний, не по-осінньому теплий день, з уст школярів підносилися у небесну блакить поетичні слова, сповнені любові до рідної країни. Линули й слова молитви за спокій душ тих, хто загинув у боротьбі за Україну. Панахиду та чин освячення пам’ятного знаку здійснив настоятель місцевого храму отець Ростислав. Він закликав односельчан у своїх молитвах завжди згадувати полеглих за нашу країну воїнів.

Як символ вдячності та пам’яті до підніжжя пам’ятного знаку лягли осінні квіти…

Прессекретар Турійської селищної ради.

 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора