Турійська селищна рада територіальна громада

-

Учні Турійської музичної школи – одні з найкращих серед музикантів в Європі

Дата: 08.06.2021 11:57
Кількість переглядів: 1412

Юні музиканти Турійщини – в числі найкращих серед дітей країн Європи. Це засвідчили два міжнародних конкурси, у яких взяли участь учні Турійської музичної школи Катруся Стичук, Богдан Сидорук і Марія Гончарук. Кожен з них виконав по дві різножанрові музичні композиції.

– Міжнародний фестиваль-конкурс баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми» проводиться сьомий рік поспіль, але цього року він вперше відбувся дистанційно. І це дало нам змогу взяти участь у такому престижному, високого рівня конкурсі, – розповідає викладач Катерина Пелип.

Не менш відповідальним став як для учнів, так і їхньої наставниці Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта», адже склад журі його просто вражає: це метри музики не лише з України, а й Італії, Канади, Литви, Латвії, Естонії, Молдови, Білорусі, Угорщини, Швеції, Польщі, Австралії.

Тому багатократно приємніше, що журі обох міжнародних конкурсів однаково оцінили майстерність та рівень виконання учнів Турійської музичної школи: Катруся Стичук стала Лауреатом І ступеня, а Богдан Сидорук та Марія Гончарук – Лауреатами ІІ ступеня. До слова, участь на заявку у «Сучасних ритмах» подали 343 учасники із Білорусі, Польщі, Молдови, Боснії, Герцоговини, Литви, Португалії та Швеції, а у конкурсі «Арт-Домінанта» – 393 учасники.

– Такий результат для нас – це і здивування, і приємний шок, – ділиться враженнями Катерина Пелип. – Звичайно, діти достойні та заслуговують на це, вони неодноразово здобували першість на різних рівнях конкурсах. Цікаво, що Катруся і Богдан у конкурсі «Сучасні ритми» змагалися в одній віковій категорії, тому були суперниками, і Катруся посіла першу сходинку, а Богдан – другу з-поміж учасників різних країн. Для Марії теж відповідальним була участь у цих міжнародних конкурсах, адже більшість учасників її категорії виконували твори на професійних (готово виборних) інструментах, які, звичайно, мають краще звучання і репертуар можна підбирати вже набагато складніший. Тому такі результати – це для нас величезний шок і неймовірна радість. Однозначно, що величезна заслуга цього як самих дітей, їхньої праці, любові до музики, горіння і повна віддача, а також неймовірно велика підтримка батьків і їхня віра у дітей.

Прессекретар Турійської селищної ради.

Фото і відео Турійської музичної школи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора