Підтримка наших захисників: що потрібно знати про донорство крові

Дата: 11.06.2024 09:56

Фото без описуПід час війни донорство набуло особливого значення і стало частиною оборони країни. На жаль, потреба в донорській крові в умовах сьогодення постає щодня, адже через російську агресію страждають як військові, так і цивільні українці. За даними ВООЗ, одна донація крові може врятувати до трьох життів.

Хто може бути донором?

Донором крові або її компонентів може бути будь-який дієздатний громадянин України, іноземець чи особа без громадянства, яка має посвідку на постійне проживання на території України, віком від 18 років, вагою від 50 кг, після проходження відповідного медичного обстеження для підтвердження відсутності постійного чи тимчасового відсторонення від донорства.

Готуючись до відвідування центру для донації крові, необхідно дотримуватись таких правил:

• за 72 години до донації утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, які їх містять;
  • за 48 годин до донації відмовтеся від вживання алкоголю;
  • за 24 години до донації не вживайте смажені, копчені та жирні страви, молочну їжу, яйця;
  • обов’язково виспіться, відпочиньте, перенесіть візит, якщо ви після нічної зміни;
  • зранку перед донацією – легкий сніданок: солодкий чай, узвар, соки, морси, компоти, мінеральна вода, хліб, сухарі, відварні крупи або макарони на воді без масла, овочі, фрукти (крім бананів);
  • за 2 години до донації відмовтеся від куріння.

Факти про користь донорства для організму:

• у донорів значно менший ризик інфарктів та інсультів;
  • у донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень, а отже, менша ймовірність серцево-судинних хвороб;
  • у донорів менші ризики захворіти на рак легень, прямої кишки, шлунку та гортані;
  • у донорів менше проявів запалення.