З нагоди професійного свята привітали колектив швейного підприємства "Варно"
У другу неділю червня – професійне свято відзначають працівники легкої промисловості. З цієї нагоди колектив швейного підприємства «Варно» привітав Турійський селищний голова Олексій Безсмертний і вручив Подяку за співпрацю, волонтерську діяльність та суттєвий вклад у наповнення бюджету громади.
Приписку у Турійську Краматорська швейна фабрика знайшла після початку повномасштабного вторгнення росії, від війни рятуватися змушені були не лише люди, а й підприємства. За два роки діяльності на Турійщині підприємству вдалося по суті з нуля налагодити процес виробництва, розширитися і сьогодні, попри всі труднощі та виклики, керівництво «Варно» з перспективою дивиться у майбутнє.
17 травня 2022 року релоковане підприємство запустило у Турійську перший цех – пошивний. А за два роки запрацював ще пакувальний цех, на старті – розкрійний, що дало змогу підприємству розширитися, створити більше робочих місць, зробити процес пошиття виробів автономнішим від партнерів. На підготовчому етапі – ще один розкрійний цех. До слова, спеціалізується підприємство на пошитті чоловічих сорочок, свого часу відшивали сорочки навіть для бренду Вороніна.
За десятки років діяльності підприємство вже напрацювало клієнтську базу на європейському ринку. Налагодити роботу швейного підприємства у Турійську допомогли литовські друзі-партнери.
Як розповіла директорка Інна Калєкіна, запустити швейну фабрику по-новому було непросто. Найважчим виявилося перевезти обладнання, яке потребувало особливих умов транспортування, а зробити це під обстрілами було вкрай важко. До того ж потрібно було набрати новий колектив, навчити всім тонкощам швейної справи. Нині на підприємстві працює 42 людей з Турійської громади та сусідніх міст Ковель, Володимир (до слова, підприємство компенсовує своїм працівникам витрати на доїзд).
Сьогодні підприємство набирає перспективних обрисів. Хоча обсяги того, що робили до війни, складно наздогнати. Масштаби роботи після евакуації зменшилися: якщо раніше з конвеєра сходило до 20 тисяч виробів на місяць, то тепер – 5–6 тисяч. Але у підприємства та його колективу є бачення майбутнього. У планах – надалі проводити реконструкцію приміщення, замінити систему опалення, покращувати умови праці для колективу, встановити кондиціонери. Виникла потреба і у придбанні потужних генераторів, зважаючи на складну ситуацію в енергетичній сфері.
А на питання, чому на Волині обрали невеличке містечко Турійськ, керівники підприємства зауважили, що вирішальним у виборі нового місця діяльності стало сприяння місцевої влади з пошуком приміщення і допомога в розселенні працівників, адже разом з підприємством із Краматорська приїхало семеро працівників із своїми сім’ями. За надану допомогу із житлом краматорці щиро подякували мешканцям Турійської громади.
Сьогодні ТОВ «Варно» є ще одним прикладом незламності українців. У цей складний час підприємство створює нові робочі місця, сплачує податки до місцевого бюджету. Крім того, в міру можливостей швейна фабрика допомагає українському війську. Адже, незважаючи на війну, бізнес повинен працювати, тил має бути міцним і вносити свою вагому частку в майбутню Перемогу.