Діє книжкова виставка, присвячена трагедії на Чорнобильській АЕС

Дата: 26.04.2024 09:19

Фото без описуУ читальному залі Турійської публічної бібліотеки експонується книжкова виставка "Скорботний біль і пам'ятка живим". На виставці представлені книги, в яких описуються події на ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на 4 енергоблоці ЧАЕС стався вибух. Два дні світ нічого не знав. 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.

500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів.

Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії - боролися з вогнем і розчищали завали.

Фото без опису2293 українських міст і селищ з населенням 2,6 мільйона людей забруднено радіаційними нуклідами.

На 200 тисяч квадратних кілометрів поширилась дія радіації.

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоровʼю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління.