Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

19 лютого – День Державного Герба України

Дата: 19.02.2024 15:21
Кількість переглядів: 48

Фото без опису

Сьогодні виповнюється 32 роки від дня затвердження Верховною Радою України Державного Герба - золотого Тризуба на синьому щиті.

Вперше про тризуб, як про офіційний державний герб України заговорили ще у 1918 році. Під час Української революції, за пропозицією Михайла Грушевського, в Корсуні 25 лютого 1918 року тризуб був прийнятий як Великий і Малий державний Герб УНР. Він був оповитий стилізованими оливковими гілками – символ прагнення нової держави до миру із сусідами. Українська Центральна Рада пояснила його прийняття тим, що тризуб є знаком князівської влади і спадкоємності української державної традиції.

Тризуб залишався гербом гетьманської держави Павла Скоропадського, а також Директорії.

Із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи віднаходили його зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери.

Щодо походження і значення українського герба існують різні теорії. Одна з версія, що в ньому зашифроване слово «воля».

У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу заборонялося, а “винуватців” жорстоко карали.

Сьогодні Тризуб об’єднує українців — він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора