Турійська громада взяла участь у німецько-українській конференції муніципальних партнерств у Лейпцигу

Дата: 16.11.2023 08:28

Фото без описуЗ 11 по 15 листопада Турійський селищний голова Олексій Безсмертний та його заступник Жанна Яковініч взяли участь у німецько-українській конференції муніципальних партнерств, що проходила у Лейпцигу.

На форум з’їхалось майже півтисячі мерів і представників місцевого самоврядування двох країн.
Головні питання порядку денного  – партнерство та ефективна співпраця міст, посилення місцевого самоврядування, допомога і участь німецьких громад у відбудові України.

Фото без описуПривітали учасників заходу Президенти України Володимир Зеленський (онлайн) та Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр. Серед спікерів – мери Києва Віталій Кличко, Лейпцига – Буркгард Юнг, Дніпра – Борис Філатов, посол України в Німеччині Олексій Макеєв.

На сьогодні укладено майже 190 муніципальних партнерств між німецькими та українськими містами і громадами, до війни їх було  вдвічі менше.

Фото без описуТурійська громада має певний досвід міжнародної співпраці, зокрема налагоджується партнерська співпраця із містом Бад Ненндорф.

Гасло конференції – «Разом до Європи», а майбутнє України – в Європейському Союзі, де сформоване сильне місцеве самоврядування, отже і нашій країні необхідні подальша децентралізація та розвиток міст. Сильні міста – сильна держава.