Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

Відбулася серпнева педагогічна конференція

Дата: 31.08.2023 11:05
Кількість переглядів: 901

Фото без описуЩороку в останні дні літа освітяни Турійської громади збираються на серпневу педагогічну конференцію. Цьогоріч захід провели 30 серпня у Турійському ліцеї.

– Цьогорічна серпнева зустріч відбувається в найскладніших умовах для нашої держави, в умовах війни. Ціною життів найкращих синів і дочок Україна платить за свою незалежність, – з цих слів розпочала свій виступ начальник відділу освіти, молоді та спорту Турійської селищної ради Людмила Дячук і закликала усіх присутніх хвилиною мовчання вшанувати наших сміливих і мужніх янголів-охоронців, які віддали своє життя за наше майбутнє і мирне небо.

Фото без опису

Підсумовуючи роботу дошкільних навчальних закладів, Людмила Дячук озвучила, що у нашій громаді є 19 закладів дошкільної освіти, 12 з яких у минулому навчальному році здійснювали свою діяльність, а 7 знаходилися на простої. Цьогоріч в очному режимі функціонуватиме 17 закладів дошкільної освіти. Очікується, що з 1 вересня у садочках виховуватиметься 535 дітей. З метою створення безпечних умов у закладах дошкільної освіти облаштовано 17 найпростіших укриттів, Озерянський та Мокрецький заклади дошкільної освіти поки залишаються на простої через відсутність найпростішого укриття.

Кульчинський, Боблівський, Мокрецький садочки навесні в рамках проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні» організованого Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти»  спільно з дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ),  займалися підготовкою дітей дошкільного віку, адже в зв’язку з відсутністю найпростішого укриття вихованці цих садочків були позбавлені можливості якісно підготуватися до школи.

Фото без описуОсновними завданнями для розвитку дошкілля на нинішній навчальний було визначено: створення безпечного освітнього середовища, облаштування захисних споруд цивільного захисту для всіх учасників освітнього процесу; упровадження інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення ефективності комунікації між усіма учасниками освітнього процесу; здійснення заходів, спрямованих на посилення кадрового потенціалу закладів дошкільної освіти, що передбачає підвищення престижності професії.

Що стосується загальної середньої освіти, то у минулому навчальному році в нашій громаді функціонувало 15 закладів: 8 – ліцеїв, з них – 2 опорних заклади, що мали в своєму складі 5 філій ІІІ та І ст., 7 – гімназій. Чисельність учнів становила 2560. У зв’язку з демографічною ситуацією, відсутністю перспективи на найближчі роки на сесії Турійської селищної ради було прийнято рішення про припинення діяльності Дольської гімназії. Учні закладу продовжать здобувати освіту в Кульчинському ліцеї та Перевалівській гімназії.

Як зауважила Людмила Дячук, в минулому навчальному році усі діти шкільного віку були охоплені різними формами навчання (педагогічний патронаж, інклюзія та ектернат). 116 наших учнів знаходилися за кордом, більшість з яких одночасно навчалися у своїх закладах. На сьогоднішній день це число зменшилось і становить приблизно 90 учнів.

Забезпечено право на освіту дітей з особливими освітніми потребами. У школах функціонувало 35 інклюзивних класів (охоплено 38 дітей) у 10 закладах загальної середньої освіти.

За попередніми даними, з 1 вересня у закладах освіти громади навчання розпочнуть 2509 учнів. Кількість дітей шкільного віку цьогоріч знову зменшилася, що впливає на наповнюваність та кількість класів. При проєктній потужності закладів загальної середньої освіти 4477 місць, їх завантаженість становить лише 56%, що свідчить про неефективність існуючої мережі, що тягне за собою нестачу коштів на оплату праці освітян.

Аналізуючи кадровий потенціал освітян громади, виступаюча зазначила, що у закладах загальної середньої освіти в минулому навчальному році працювало 411 педагогів. На жаль, упродовж останніх років заклади освіти мало поповнюються молодими педагогами. У цьому році їх прийде лише двоє. Є нестача вчителів математики, фізики та хімії. Семеро педагогічних працівників громади у лавах Збройних сил України сьогодні відстоюють незалежність держави.

Фото без описуЯк зауважила Людмила Дячук, заробітна плата педагогічним працівникам виплачується стабільно. Середня заробітна плата на одну педагогічну ставку працівників громади становить 12683,36 грн, а на одного працівника – 13445 грн. Найменша заробітна плата, у молодих педагогів на рівні мінімальної. Найбільша – у сертифікованих вчителів початкових класів – у межах 20 тисяч грн. Станом на 1 вересня очікувана незабезпеченість в коштах освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників до кінця бюджетного року становить 3340,3 тис. гривень, як наслідок очікується  скорочення варіативної складової навчальних планів освітніх програм та гурткової роботи.

 Розповідаючи про підготовку до нинішнього навчального року, виступаюча зауважила, що до очного навчання підготовлено 8  закладів загальної середньої  освіти, а до змішаної форми навчання – 7 закладів загальної середньої освіти та 17 закладів дошкільної освіти. Під час підготовки до нового навчального року проводилися роботи з облаштування найпростіших укриттів в Боблівському ліцеї, Туропинській  та Мокрецькій гімназіях, Турійській гімназії ім. Ганни Жежко, Клюському ЗДО.

Крім того, в ОЗ «Турійський ліцей» проведено облаштування додаткових місць в укритті на 200 осіб, здійснений поточний ремонт котельні та облаштовано додатковий вихід з основного приміщення до укриття. У Турійській гімназії ім.Ганни Жежко проведений поточний ремонт теплотраси. У Дулібівському ЗДО замінено твердопаливний котел. Для Турійського ліцею придбаний та встановлений димосос в котельні. В  Перевалівському садочку проведений поточний ремонт та облаштовано каналізацію. У Селецькому ЗДО проведений поточний ремонт вбиральні. У Купичівський ЗДО облаштовано основу підлоги укриття бетоном. У Соловичівському ліцеї відремонтований спортивний зал, а в садочку проведено облаштування парапету з частковою заміною цегли та металевого укриття стіни приміщення. В ОЗ «Купичівський ліцей» проведений поточний ремонт системи опалення та водопостачання, а також поточний ремонт фасадної частини школи. У Новодвірському ліцей замінено вхідні двері, а в Клюському садочку – димохідну трубу в котельні.

Фото без описуНезважаючи на воєнний стан, громаді вдалося зберегти позашкільний освітній простір. В гуртках і секціях Будинку дитячої творчості та ДЮСШ позашкільну освіту здобували 362 вихованці. Багато з них є постійними переможцями Всеукраїнських, обласних конкурсів і змагань.

Учитель не повинен бути «урокодавцем», він повинен дбати про кінцевий результат: знання та навички, відповідати за якість знань, навіть у такий складний час, коли необхідно дбати за цілісність і незалежність нашої держави, виховувати молоде покоління у дусі патріотизму, виконувати свої обов’язки, покладені на нас державою. Ми разом повинні зробити все можливе для того, щоб українські діти вивчали рідну мову, читали українську літературу та досліджували історію свого народу. Ми віримо ЗСУ!

Дорогі мої колеги! Прийде час, закінчиться війна, розвіється дим, підніметься з руїн наша Україна, настане нове життя, яке буде в сто крат всім нам миліше й прекрасніше. Головне  вірити в прийдешнє наше життя, залишитись Людьми. Бажаю вам, щоб швидше закінчилися усі ці страхіття. Щоб усі рідні були живі й здорові, душевного спокою, згуртованості, єдності й миру, – такими словами завершила свій виступ Людмила Дячук.

Фото без описуУчасть у конференції педагогічних працівників громади взяв Турійський селищний голова Олексій Безсмертний. Очільник Турійщини обговорив з освітянами важливі аспекти діяльності громади. А також подякував освітянській родині за підтримку і допомогу нашим воїнам й закликав бути таким ж активним й надалі, бо наші захисники потребують підтримки тилу.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора