Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

Відбулася чергова сесія Турійської селищної ради

Дата: 19.04.2023 17:23
Кількість переглядів: 201

Фото без описуФото без опису

 

19 квітня відбулася тридцять дев’ята сесія Турійської селищної ради восьмого скликання. Під головуванням селищного голови Олексія Безсмертного депутати розглянули 115 питань порядку денного, які попередньо розглядалися на профільних комісіях.

Засідання сесії розпочалось із хвилини мовчання у знак вшанування загиблих захисників України. Традиційно прозвучав Державний Гімн.

Першим блоком питань було затвердження або внесення змін до низки програм. Зокрема зміни внесли: до затвердженої в новій редакції Програми підтримки, розвитку та діяльності КЗ «Історико-культурний комплекс «Вовчак – Волинська Січ», прийнятої на 2021–2025 роки; до Програми фінансової підтримки КП Турійське ЖКП на 2023 рік; до Програми фінансової підтримки КНП «Турійський центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2021–2023 роки; до Програми фінансової підтримки КП «Турійська лікарня планового лікування» на 2023 рік; до Програми патріотичного виховання молоді, підготовки та проведення приписки і призову юнаків на строкову військову службу, здійснення заходів з мобілізаційної підготовки і мобілізації на території Турійської селищної ради на 2021–2025 роки. Також депутати одноголосно підтримали затвердити у новій редакції Програму розвитку цивільного захисту, забезпечення пожежної безпеки та запобігання і реагування на надзвичайні ситуації в Турійській селищній територіальній громаді на 2022–2024 роки.

На засіданні чергової сесії депутати заслухали звіти директорів Центру професійного розвитку педагогічних працівників та Турійської публічної бібліотеки.

Одноголосно обранці громади проголосували за внесення змін у структуру виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів. Й водночас затвердили Положення про відділ економічного розвитку, інвестицій та проектної діяльності Турійської селищної ради та Положення реорганізованого Сектору комунікацій та зв’язків з громадськістю.

Також депутати дали добро на початок розроблення проекту стратегії розвитку Турійської селищної територіальної громади на період до 2027 року.

Одне з питань стосувалося місцевого бюджету.

На засіданні сесії обранці громади одноголосно проголосували за внесення змін та доповнення до раніше прийнятого рішення щодо тарифів на платні послуги, які надає Турійська лікарня планового лікування. А також за прийняття майна з балансу КУ «Управління будинком Волинської обласної ради» у комунальну власність Турійської селищної ради.

Два питання стосувалися організації харчування дітей у закладах освіти. Зокрема про встановлення батьківської плати на 2023 рік у закладах дошкільної освіти та встановлення пільг та плати за харчування учнів пільгових категорій за рахунок коштів місцевого бюджету.

Також депутати дали добро на початок процедури закриття Дольської гімназії, оскільки цей заклад освіти безперспективний. У нинішньому році в гімназії навчається 27 дітей. У закладі є лише 4 повних класи. Що стосується початкової ланки, то з наступного навчального року вона абсолютно зникає, адже немає достатньої кількості учнів. Тож з наступного навчального року підвіз дітей буде здійснюватися до Перевалівської гімназії.

Ще одним питанням порядку денного було «Про внесення змін до Порядку проведення громадського обговорення щодо кандидатури старости у Турійській селищній раді територіальній громаді, затвердженого рішенням селищної ради від 02.03.2023 № 37/167».

Одноголосно обранці громади затвердили перелік закладів культури базової мережі Турійської селищної ради. Без зауважень надали дозвіл на постійне перебування одиноко-проживаючої у відділені стаціонарного догляду для постійного проживання в смт Луків Територіального центру.

На черговій сесії депутати одноголосно надали дозвіл на складання детальних планів території трьох земельних ділянок, а також затвердили два уже розроблені детальні плани.

87 питань порядку денного стосувалися земельної сфери. Кожне з них попередньо було розглянуте на профільній комісії, на сесії інформувала начальник відділу земельних відносин, екології та агропромислового розвитку Ірина Бащук. Після обговорень депутати по кожному з цих питань прийняли відповідні рішення.

По завершенню сесії депутат Андрій Полячук звернувся із депутатським зверненням щодо розгляду на позачерговій сесії питання про припинення права постійного користування земельними ділянками УПЦ (МП) на території громади. А також озвучив пропозицію про розгляд на наступній сесії питання щодо накладання мараторію на продаж земельних ділянок під час війни.     

Сектор комунікацій та зв’язків з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора