"Слово, моя ти єдиная зброя..."

Дата: 24.02.2023 09:25

Фото без опису«Слово, моя ти єдиная зброя…». Саме ці слова Лесі Українки, які сьогодні набувають нового значення, були обрані, як назва для літературного конкурсу читців поезії поетеси, яка стала символом України, її непокори, самобутності, незалежності.

Творчий захід, організований працівниками бібліотечних та клубних установ громади, зібрав поціновувачів Лесиного слова чи не з кожного куточка Турійщини. Загалом участь взяли 24 читці з 16 сіл громади та нашого селища. Звучали поетичні рядки з поезій різного періоду творчості поетеси, а ще оживали образи у творчих постановках. Кожний виступ був по-своєму чуттєвий, оригінальний, наповнений емоціями та змістом.

Оцінювало конкурсантів журі у складі: Інни Мірчук, завідувача сектору охорони культурної спадщини Турійської селищної ради; Андрія Полячука, провідного спеціаліста з питань культури; Олексія Скубія, директора Турійського МБК; Ірини Поліщук, директора Турійської публічної бібліотеки; Світлани Гоць, провідного бібліотекаря публічної бібліотеки.

Отож, у номінації «Образи в поезії для дітей» перемогу здобув Максим Дворачук із Солович, обравши дя прочитання «Contra spem spero!». Друге місце посіла радовичанка Оксана Дмитрук, чуттєво продекламувавши вірш «Вечірня година». Третє журі віддали Катерині Садовській з Тагачина, яка обрала поезію «Забуті слова».

У номінації «Образи в творах для дорослих» переможницею стала растівчанка Дарина Цицюк з оригінальним прочитанням вірша «У магазині квітів». Пісенне виконання «Давньої весни» принесло Тетяні Яцюк та Мар’яні Стичук із Сельця друге місце. «Бронзовими» призерами стали читці із Новодвірського будинку культури (Анна Заторська, Богдана Кмін, Людмила Держанович) із літературно-музичною композицією «Лесин шлях».

А симпатію глядачів отримали вербичанка Вікторія Назарук та турійчанка Злата Колінчук.

Сектор розвитку, комунікацій, зв’язків з громадськістю та проєктної діяльності Турійської селищної ради.