Турійська селищна рада територіальна громада
Волинська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Який порядок отримання  допуску (посвідчення) до роботи з пестицидами агрохімікатами

Дата: 25.01.2022 11:10
Кількість переглядів: 454

Фото без описуУправління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області нагадує особам, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, а також працівникам підприємств, установ та організацій, фізичним особам-підприємцям, які організовують виконання  робіт з  необхідністю одержання допуску (посвідчення) та посвідчення на право роботи із зазначеними препаратами.

Щороку для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур'янів використовується значна кількість пестицидів, до роботи з якими залучаються працівники без відповідних навичок та без допуску (посвідчення) на право роботи  з пестицидами. Такі дії можуть привести до негативних наслідків. 

Відповідно до статті 18 Закону України «Про захист рослин» та статті 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» суб’єкти  господарювання зобов’язані допускати до робіт із транспортування, зберігання, засобів захисту рослин, їх торгівлею лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск. 

Порядок одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами визначається Постановою КМУ від 18 вересні 1995 р. № 746. 

Підприємства, організації, установи, фізичні особи-підприємці та громадяни діяльність, яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами повинні пройти спеціальну підготовку з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохімікатами та отримати посвідчення .

Підставою для видачі допуску (посвідчення) на право роботи з пестицидами та агрохімікатами є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я.

Для отримання  зазначених документів необхідно звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області зі зверненням (заявою) та копією медичної книжки згідно із формою, що визначено Постановою КМУ № 746 від 18 вересня 1995 року.

Згідно із наказом «Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 року №96»  від 25.02.2021 року №395 встановлено розмір плати за проведення навчання працівників, які безпосередньо виконують роботи пов’язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами.  

Нагадуємо, що відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту рослин несуть особи, які не пройшли спеціальну підготовку та не отримали відповідний допуск та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин. Порушення передбачає дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність (стаття 21 Закону України «Про захист рослин»).

Детальнішу  інформацію можна отримати у Турійському пункті фітосанітарного контролю управління фітосанітарної безпеки Головного управління  Держпродспоживслужби  у  Волинській області за адресою:  смт  Турійськ, вул.Дубівська, 3.

     Провідний спеціаліст фітосанітарного контролю управління фітосанітарної безпеки Головного управління  Держпродспоживслужби  у  Волинській області Галина Беляновська.

Фото ілюстративне.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора