Вакцинація від COVID-19: на актуальні питання відповідають фахівці медицини Турійщини

Дата: 28.10.2021 09:02

Запитання:  що робити, коли людина не знає, чи є в неї алергія на якийсь із компонентів вакцини?

Фото без описуВідповідає медичний директор КНП «Турійський ЦПМСД» Сергій Кашуба.

– Так, дійсно, єдиним справжнім протипоказанням до щеплення від COVID-19 наразі є серйозна алергічна реакція на першу дозу вакцини, наприклад, анафілактичний шок.

Між тим, усі вакцини можуть мати передбачувані побічні ефекти. Біль у місці ін’єкції, підвищення температури, втома, біль голови, озноб, біль у м’язах, діарея — такими є поширені реакції організму, які можуть тривати протягом кількох діб.

Зазвичай симптоми виявляються в той самий день, коли ви отримали вакцину. Наскільки вони будуть вираженими, залежить від особливостей вашого організму й самої вакцини.

Алергічна реакція може проявитися незабаром після вакцинації. Саме тому лікарі просять вакцинованих залишатися в кабінеті щеплень під їхнім наглядом ще упродовж 15–30 хвилин.

Якщо у вас була серйозна алергічна реакція на попередні вакцини, обов’язково скажіть про це лікарю!

Запитання: знайомі розповідали, що після щеплення з’являлася температура 38 і вище, біль у тілі та інші симптоми. В разі яких симптомів після вакцинації потрібно звернутися до лікаря, чи потрібно приймати медичні препарати, щоб полегшити стан?

– Варто зазначити, що жарознижувальні препарати, такі як парацетамол або ібупрофен, потрібно пити, коли температура тіла підвищується до 38–38,5°C. Вживати ліки перед вакцинацією, щоби запобігти поганому самопочуттю, не варто.

Якщо після вакцинації вам стало важко дихати або з’явилася задишка, є біль, стискання в грудях, розлад мовлення, втрата рухомості або постійний біль у животі – потрібно негайно викликати швидку.

Та все-таки найкращим захистом від захворювання COVID-19 є ВАКЦИНАЦІЯ!!!

Тому ВАКЦИНУЙТЕСЯ та будьте здорові!!!

Як записатися на вакцинацію?

1. Зателефонуйте сімейному лікарю.
2. Зателефонуйте до реєстратури за номерами телефонів:

0689032063 – Турійськ,

0988214602 – Купичів.