Турійська селищна рада територіальна громада
Волинська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

На позачерговій сесії депутати розглянули бюджетні, земельні питання та щодо навчального процесу в умовах карантину

Дата: 08.10.2021 12:48
Кількість переглядів: 777

Фото без опису7 жовтня відбулася шістнадцята позачергова сесія восьмого скликання Турійської селищної ради. Із 26 депутатів участь у її роботі взяли 24 обранці громади. Засідання відбулося під головуванням Турійського селищного голови Олексія Безсмертного.

Затвердивши порядок денний, депутати обговорили усі моменти, що стосувалися внесених змін до бюджету територіальної громади на нинішній рік і прийняли відповідне рішення.

Наступне питання викликало дискусію. Як відомо, днями батьки учнів, які навчаються у Турійському ліцеї (попередня назва закладу – Турійська загальноосвітня школа І–ІІІ ступеня), вийшли на акцію протесту, аби висловити своє невдоволення щодо навчання дітей дистанційно. Зокрема, вони виступили проти запровадженої Урядом умови (відповідно до Постанови № 1236 та внесених до неї змін), що для очного навчання у «жовтій» зоні має бути вакциновано 80 % працівників навчального закладу, а в «червоній» – 100 %. З одного боку – дистанційно діти не можуть отримати належного рівня освіти, залишаються вдома без нагляду, з іншого – батьки проти примусової вакцинації педагогів, адже вважають це порушенням конституційних прав людини. Тож батьки звернулися із проханням надіслати відповідне звернення до центральних органів влади, зокрема Кабінету Міністрів України. Після обговорення депутати проголосували за це рішення, проте не одноголосно. Як зауважив Сергій Хомич, такий крок суперечливий, адже вже на реєстрації у Мін’юсті є наказ Міністерства охорони здоров’я про затвердження переліку професій, для яких щеплення проти СОVID-19 є обов’язковим. Андрій Полячук акцентував на тому, що згадана постанова – недосконала, адже, окрім зобов’язання, держава повинна забезпечити людям соціальний пакет та стимули для вакцинації. В свою чергу Павло Корецький наголосив на важливості вакцинації і її необхідності, як захисту населення від страшних наслідків хвороби. При цьому Ростислав Вдовиченко зауважив, що держава під час інформування ставить неправильні акценти: вакциновані люди можуть захворіти на СОVID-19, але хвороба протікає у легшій формі і рівень смертності нижчий. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Турійської селищної ради Людмила Дячук повідомила, що в громаді чотири навчальні заклади, у яких вакциновані понад 80 % працівників, проводять навчання очно, решта одинадцять – дистанційно. Змусити працівників вакцинуватися відділ освіти не має права, а наради щодо донесення інформації, роз’яснення проводяться регулярно. Як зауважила Людмила Дячук, процес вакцинації триває і щодня збільшується відсоток вакцинованих працівників закладів освіти. Після обговорення депутати зійшлися на тому, щоб паралельно прийняти ще одне звернення до трудових колективів навчальних закладів громади з проханням врахувати дію Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 із прийнятими до неї змінами та зважити на наполягання батьків проводити навчальний процес в очній формі, а також взяти до уваги Наказ МОЗ про затвердження переліку професій, для яких щеплення проти СОVID-19 є обов’язковим, який перебуває на затвердженні у Мін’юсті.

Третім питання порядку денного  було розгляд клопотань державного підприємства «Турійське лісове господарство» щодо передачі із фонду громади близько 500 гектарів землі з метою їх подальшого заліснення, відповідно до Указу Президента «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Профільна комісія під час розгляду цього питання рекомендувала відмовити, таке ж рішення депутати прийняли і на сесії. А щодо 16 гектарів землі, на яких, за словами лісівників, вже висадили ліс, депутати вирішили вивчити це питання і повторно розглянути на наступній сесії.

Одноголосно «за» обранці громади проголосували за внесення змін у рішення Турійської селищної ради від 15.09.2021 № 14/480. Також дали згоду на затвердження детального плану території земельної ділянки під соловичівським сільським будинком культури. Без заперечень проголосували і за внесення змін до штатного розпису КП «Турійська лікарня планового лікування». Така необхідність виникла у зв’язку з тим, що з 1 січня 2019 року набув чинності Наказ МОЗ України від 31.10.2018 р. № 1977, за яким функції керівника медичного закладу реалізуватиме вже не головний лікар, а генеральний і медичний директори. Головні лікарі, призначені на свої посади до того, як вступив у дію вказаний Наказ, продовжували виконувати свої обов’язки до проведення нових конкурсів. У турійській лікарні відповідний конкурс має відбутися в грудні.

У «Різному» депутати заслухали інформацію щодо можливого розміщення у Турійську модульної АЗС. Представник фірми розповів, що позитивом для громади буде створення п’яти робочих місць та надходження податків у місцевий бюджет, зокрема лише акцизний збір становитиме близько ста тисяч гривень. Питання постало із місцем розташування, яке б відповідало усім встановленим нормам. 

Сектор розвитку, комунікацій та зв’язків з громадськістю Турійської селищної ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора