Обенижівці вперше відсвяткували День села
В пообідню пору 28 серпня вперше в історії Обениж відбулося театралізоване, історично-пізнавальне свято – День села. А гарним приводом стала 30-та річниця проголошення Незалежності України.
Перед початком урочистої частини свята настоятель Хрестовоздвиженської церкви отець Святослав з хористами провели обряд освячення церковних дзвонів та пам’ятників на могилах протоієрея Федора Ущука та його родини і Василя Фесюка, який ціною власного життя врятував екіпаж підводного човна.
У цей святковий день вчитель фізкультури місцевої школи Микола Півень для дітей організував спортивні змагання – футбольний турнір та веселі ігрові естафети. А показові виступи юних дзюдоїстів відбулися вже на клубній сцені.
В ошатно вбраному сільському закладі культури було велелюдно. У фоє зустрічали викладки та виставки під назвою „Найкраще місце на землі – в моєму рідному селі. Тут спокій і душа співає. Моє село – частина раю”. Повертали у минуле різноманітні експонати старовини, а також добірка газетних вирізок різних років, спогади про відомих людей села Обенижі. Милували погляд дитячі малюнки, підготовлені на конкурс «Рідне село – очима дитини». Забігаючи наперед, скажемо, що переможцями у ньому стали Дарина та Анастасія Проценюки з Соломією Касянюк та Павло Пікарук.
Урочисту частину свята відкрив очільник старостинського округу Ярослав Кашуба. Він тепло привітав земляків і гостей із найвеличнішим святом українців – Днем Незалежності, ювілейну дату якого днями відзначили, також слова вітань звучали з нагоди Дня Обениж. У вступному слові Соловичівський староста наголосив, що, мабуть, немає нічого кращого на світі, ніж зібратись разом на такому святі, побачити своїх рідних і добрих знайомих, пройтися стежками дитинства, зайти до батьківської хати. А далі Ярослав Іванович розповів основні віхи історії села, перша писемна згадка про яке датується 1532 роком, згадав визначні постаті цього мальовничого краю. Пошанували обенижівці багатьох своїх односельчан. А ще відзначали наймолодших жителів села – Артема і Алісу, двійняток, які поповнили вже тепер багатодітну сім’ю Брикавчуків. Тепло привітав зал наймолодших бабусю – Тетяну Бойчун і прадідуся Георгія Лівошука, матерів-героїнь Валентину Пруднікову, Олену Шуманську, Ніну Горбань і Марію Манзик. Оплесками зустрічали присутні найповажніших за віком мешканців села, яким зозуля накувала понад 90 років: Ганну Гаврилюк, Галину Кузьмук, Ольгу Мазяр і Надію Сичик. Звучали слова вдячності воїнам АТО, які з перших днів боронили нашу Україну від російського агресора.
Запрошений на свято Турійський селищний голова Олексій Безсмертний, тепло привітавши громаду з Днем села, разом із старостою відзначили групу найактивніших у громадському житті обенижівців: Ольгу Пікарук, Анатолія Антосюка, Людмилу Зубчук, Наталію Поліщук, Олександра Зубчука, Вікторію Щур і Олександра Сахарука подяками та грошовими винагородами.
Було цього суботнього надвечір’я багато привітань, побажань і подяк як від місцевих жителів, так і від приїжджих гостей, зокрема заступника Турійського селищного голови Сергія Власюка, депутатів селищної ради Наталії Поліщук, Лариси Кашуби, Василя Шудрука, від родини загиблого моряка Василя Фісюка, зі словами вітань звернувся також Василь Гут та багато інших.
Вміло розробили організатори святкового дійства сценарій, а ведучі щоразу, виголошуючи імена і добрі справи своїх земляків, викликали на сцену місцевих і запрошених із сіл свого старостату виконавців колективного співу, солістів, декламаторів, аматорів інших жанрів художньої самодіяльності. Глядачі тепло сприймали виступи аматорів клубу села Обенижі; народного аматорського ансамблю української пісні «Срібниця»; юних талантів з Обениж та Солович; гумористичну сценку про кумів у виконанні Володимира Бриня та Вікторії Щур; відомого соліста, за яким вже скучила публіка, Григорія Романюка; лауреата першої премії Всеукраїнського конкурсу мистецтва та творчості акордеоніста Павла Пікарука; талановитих лауреатів Всеукраїнського конкурсу бальних танців клубу „Модерн”. Своїми виступами створював гарний настрій «Оксамит».
Дуже колоритно виглядали чотири коші, що представляли певні вулиці села. А вже про різноманіття страв, напоїв, підготовлених їх господинями, нічого й говорити. Коші намагалися продемонструвати авторитетному журі все, на що вони здатні в творчому плані і в майстерності приготування наїдків. Довго тривали дебати щодо розподілу призових місць, бо кожен кіш вражав оригінальністю. Все ж перше місце віддали „Медовій садибі” (отаманша Тетяна Михалевська). У цих господинь основною стравою були млинці, мали вони, звичайно, мед і до меду, а Богдан Козін ще й свого вулика з бджолами привіз. Друге місце – у коша „Червона калина” (отаман Богдан Пікарук). Тут теж була своя екзотика, зокрема в оформленні коша – ковані вироби ручної роботи, грона калини. Третю сходинку на п’єдесталі пошани посіли господарі коша „Колоритний Груд” (від назви колишнього хутірського поселення). Отаман Павло Янкович, а особливо його господині теж потрудилися на славу – за старовинним рецептом виготовили головну страву – грудки з грибною підливою. Четвірку призерів замкнула «Щедра хата”, де отаманшою була Наталія Поліщук. І тут були свої родзинки: головні страви – рибні.
Завершував святкову програму розіграш лотереї, а вартість призів була від 200 до 3500 гривень (найцінніший – велосипед). Також кожен бажаючий міг скоштувати смачний куліш, приготовлений на вогнищі.
Сектор розвитку, комунікацій та зв’язків з громадськістю Турійської селищної ради.