Турійська селищна рада територіальна громада
Волинська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Турійська громада взяла участь в ХVI Українському муніципальному форумі

Дата: 02.08.2021 15:26
Кількість переглядів: 750

Фото без описуУпродовж 2729 липня в Одесі проходив ХVI Український муніципальний форум, організований Асоціацією міст України. Представником Турійської територіальної грамади на ньому була завідувач сектору розвитку, комунікацій та зв’язків з громадськістю Галина Абрамчук.

Цей традиційний щорічний захід є майданчиком для діалогу та вироблення спільної позиції щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем життєдіяльності територіальних громад.

Серед учасників, яких запрошено більше 500, – голови громад-членів АМУ, депутати місцевих рад, представники центральних органів державної влади, парламентарі. Закордонні гості АМУ Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, спеціальний уповноважений уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт, депутатка Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель, а також представники партнерських асоціацій місцевого самоврядування з інших країн, міжнародні експерти.

Фото без опису

Програма Форуму передбачала три тематичні дні.

27 липня відбувся перший день Форуму – День місцевої демократії та відкритого врядування: від діалогу до сталого партнерства (в рамках проєкту Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні»).

Відкрив Форум Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко.

Учасники та гості заходу обговорили нові підходи до врядування, які можуть бути впроваджені у повсякденну практику для формування сталих місцевих політик.

Під час пленарних засідань та інтерактивної програми учасники Форуму обговорили актуальні питання, пов'язані з відкритим врядуванням та інноваціями демократичного розвитку для вдосконалення участі громадян, сприяння та захисту прав людини на місцевому рівні, а також більш широкому представництву та підтримці жінок у політиці.

Робота Дня місцевої демократії та відкритого врядування продовжилася на двох панельних дискусіях:

- Відкрите врядування та підтримка демократичних інновацій на місцевому рівні в умовах кризи та у подальшому

- Посилення ролі органів місцевого самоврядування у забезпеченні прав людини.

Фото без опису

28 липня День енергоефективності (проводився за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні, що впроваджується «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням уряду Німеччини).

День проходив під гаслом «Від енергоефективності до Європейського зеленого курсу».

У заключний день форуму, 29 липня, відбувся діалог голів громад з представниками уряду та парламентарями, присвячений подальшим крокам з реформування місцевого самоврядування, бюджетному забезпеченню нових повноважень та компетенцій, секторальним реформам та місцевому економічному розвитку. Завершився він прийняттям спільного звернення до центральної влади з пропозиціями щодо вирішення проблемних питань життєдіяльності громад.

Сектор розвитку, комунікацій та зв’язків з громадськістю.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора