Турійчани відзначили День селища

Дата: 19.07.2021 12:50

Фото без описуУ святковий день, 17 липня, Турійськ зустрічав поважних гостей. Привітати турійчан із Днем селища завітали народний депутат України Вячеслав Рубльов, заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, депутати обласної ради Юрій Харченко, Оксана Філіпчук та наш земляк Роман Микитюк, голова Ковельської райдержадміністрації Ольга Черен, виконавча директорка регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конанчук, координаторка Жіночого руху "За майбутнє" Ольга Максим’як, голова Ратнівської селищної ради Віталій Бірук, керівник агропідприємства "Ратнівський аграрій" Валентин Бебес.
– Я хочу привітати всіх вас, адже Турійщина – це славна земля, яка подарувала Україні героїв і справжніх патріотів. Ми пишаємося вашими здобутками, адже селище розвивається. І завдяки спільній роботі депутатів місцевої ради, обласної ради та народного депутата ми зможемо зробити ще більше. Я впевнений, що кожен день народження вашого селища буде ознаменовуватись новими досягненнями, – вітаючи турійчан, сказав Григорій Пустовіт.
Народний депутат України Вячеслав Рубльов, звертаючись до турійчан, зазначив, що в Турійська є потужна команда, яка відстоює інтереси мешканців громади на всіх рівнях влади
: від районудо Верховної Ради.
Подяками нардеп відзначив активних жителів громади: Миколу Шкарпета, аматора Турійського міського будинку культури; Артема Тимошука, головного спеціаліста Турійської селищної ради; Олександра Швеця, старости Мокрецького старостату; Ірину Власюк, сімейного лікаря; Інну Мірчук, провідного спеціаліста гуманітарного відділу селищної ради.
Із святом турійчан привітала голова Ковельської райдержадміністрації Ольга Черен. А
також вручила матерям-героїням Турійщини почесні відзнаки.
На правах господаря звернувся до громади Турійський селищний голова Олексій Безсмертний. За гарною традицією
Олексій Миколайович вручив подарунки людям, які щодня прикладають багато зусиль, аби Турійськ був чистим і комфортним.

Ведуча урочистої частини свята Галина Абрамчук до вітального слова почергово запрошувала усіх поважних гостей. А на згадку про наше древнє і мальовниче містечко діти вручили букети-"маковійчики" із подихом літа, які будуть оберегами для домівок наших гостей. Виготовлені вони з любов'ю дбайливими руками майстрині з соломоплетіння Валентини Якимович.Фото без опису
Багато талантів виплекала Турійщина, які від душі дарують глядачам свою творчість. Кількагодинний пісенний марафон розпочали юні турійчанки Настя Яковініч та Каріна Левчук піснею «До зірок». А далі драйвово та весело звучали пісні у виконанні гурту «Good friends», дитячого вокального колективу міського будинку культури, Валерії Здробилко, Юлії Лижник, Серафима Мірчука. Додавали особливих барв святу хореографічні номери студії народного танцю «Поліські вихиляси» (керівник Анастасія Дудіч), клубу сучасного бального танцю «Фаворит-плюс» (керівник Михайло Шабрило), клубу спортивного танцю «Модерн» (керівник Ігор Ткачук). Зі сцени дарували свою творчість аматорські колективи Турійської громади (багато з яких носять звання «народний») – «Надвечір’я», «Народна криниця», «Сузір’я», «Кант». Прем’єрним став виступ «Сузір’я-фольк». Запалював публіку своїми піснями вокальний гурт «Оксамит».Фото без опису

Завітали у святковий день з пісенними дарунками гості із Ратна та Луцька. Чарівне тріо під милозвучною назвою «Зорецвіт» вперше виступило на турійській сцені. Багато років поспіль до нас приїжджає знаний не лише на Волині, а й далеко за її межами співак Василь Шморгун. Запалював публіку віртуозною грою кавер-гурт «Let It Beat» з міста Луцьк. А ще відбувся своєрідний батл між двома діджеями – dj Studenchuk vs dj Kotik.

Творчим доповненням до свята стала виставка майстрів, виставлена у Турійському узвозі. Турійчани могли помилуватися, а за бажанням і придбати роботи Євгенії Марчук, Алли Шемейко, Софії Ковальчук, Валентини Якимович, Наталії Сліпчук.

Яскравим вкрапленням став феєрверк, такий подарунок вирішило зробити турійчанам та гостям селища сільгосппідприємство «Волинь-Агро».

На День селища для наших найменшиньких мешканців була організована дитяча святкова програма. Розважити дітлахів, подарувати їм гарний настрій та позитивні емоції завітало із міста Ковель Event-агенство "Chocolate". Ігри та забави разом із аніматорами – героями діснеївських мультфільмів Міккі Маусами – створювали святковий настрій. А ще бульбашкове шоу, кульки та солодощі. Спонсорами цієї частини розважальної програми став Жіночий рух "За майбутнє".

Подарувати дітям радість зголосився і власник атракціонів з міста Новоград-Волинський: для 50 діток із малозабезпечених сімей були організовані безкоштовні розваги на каруселях і батутах. А гості, які завітали із продажем морозива, почастували дітей солодощами.

У День селища його серце – майдан Центральний – стало міні Діснейлендом. До пізнього вечора працювали атракціони, які прибули з Луцька, Новоград-Волинського та Ковеля. А ще чимало цікавого краму, солодощів та різних смаколиків пропонували підприємці.

Фото без описуРодзинкою свята стала безкоштовна лотерея із розіграшем цінних призів, зокрема, таких, як мультиварка та пилосос, і ще понад десяток інших приємних подарунків.
Упродовж розважальної частини дійства ведучі свята Інна Мірчук та Роман Віслобоков залучали турійчан до участі в цікавих конкурсах. Приємні дарунки діставалися тим, хто був обізнаний з історією Турійська. Сюрпризи очікували і на найменшиньких учасників свята: Анастасія Дудіч та Михайло Шабрило провели конкурси "У кого найдовша коса?" та "Комплімент для Турійська".
А подарувати приємні миттєвості турійчанам та гостям нашого мальовничого селища Турійській селищній раді допомогли спонсори: керівники підприємств, які функціонують на території громади, "АМіЛа", "Волинь-Агро", "Ратнівський аграрій". Долучилися також районне споживче товариство, підприємці селища та гості, які у цей день ярмаркували.

Прессекетар Турійської селищної ради.