ПРИЧИНИ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ – СПАЛЕННЯ СМІТТЯ ТА СУХОСТОЮ

Дата: 31.05.2021 10:06

Фото без описуЕкосистема – це екологічна система або природний комплекс що створений живими організмами з умов їх існування, так звана біологічна система. У кожній екосистемі відбуваються кругообіг речовин та обмінні енергетичні процеси. Це жива природа, що нас оточує: ліси, степи, поля, луги і т.д. Цей період розпочинається з моменту сходження снігового покриву з поверхні ґрунту навесні та закінчується з настанням вологостійкої осінньої погоди.

Посушливі погодні умови сприяють збільшенню пожеж в екосистемах. Рятувальники закликають людей зменшити людську участь, як фактор впливу на виникнення пожежі, себто не провокувати виникнення пожеж та дотримуватись певних правил поведінки. Для кожного мешканця приватної ділянки, це норма – спалювати сміття на своїй присадибній чи дачній території. Але більшість навіть не мають уявлення, яку загрозу несе за собою спалювання залишків рослинності, а особливо сміття. В першу чергу, при спалюванні сухостою, люди знищують не тільки сміттєві залишки, але і своє здоров’я, а також завдають значної шкоди довкіллю! Під час процесу горіння рослинних залишків виділяються мікрочастинки диму, до складу яких входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Із сухою травою та опалим листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Пластик та поліетилен при згоранні виділяє до 70 різноманітних хімічних сполук в повітря, більшість з яких отруйні для людини. Тому, випалювання, яке порушує стан навколишнього природного середовища завдає непоправної шкоди здоров’ю населення та винищує зелені насадження. Але катастрофічною причиною під час спалювання сухих рослинних залишків є виникнення пожеж, які можуть перерости у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Для цього необхідно залучати велику кількість особового складу рятувальників та пожежно-рятувальної техніки. Неконтрольовані пожежі становлять загрозу приватним житловим будинкам, втрати великих матеріальних цінностей та тваринам, які перебувають на території приватного угіддя. Також не потрібно забувати про шкоду, якому піддається довкілля. При пожежі в зелених насадженнях гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму. Господарям, слід замислитись, чи варто випалювати суху траву, бур’ян, опале листя та сміття. Перетворюючи екосистеми на попелище, люди наносять шкоду навколишньому середовищу, собі й оточуючим, а також додають роботи пожежникам, які ризикують своїм життям та здоров’ям, приймаючи виклик у боротьбі з небезпечними неконтрольованими пожежами.

Турійський РС УДСНС України у Волинській області.