Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

Перше пленарне засідання десятої сесії Турійської селищної ради пройшло плідно

Дата: 24.05.2021 17:52
Кількість переглядів: 694

20 травня пройшло перше пленарне засідання десятої чергової сесії Турійської селищної ради. Із 26 депутатів участь у роботі сесії взяли 18 обранців громади. Упродовж двох годин депутати розглянули 23 питання порядку денного, які попередньо детально вивчалися на профільних комісіях.

Два з них стосувалися бюджету громади. Зокрема, депутати дали добро внести зміни до рішення селищної ради від 24.12.2020 № 115/3 „Про бюджет Турійської селищної ради територіальної громади на 2021 рік”. Йшлося про перерозподіл вільних залишків коштів місцевого бюджету у сумі 4 920,0 тисяч гривень. З них – 3 329,4 тисячі гривень направили на заробітну плату із нарахуваннями працівникам галузі освіти та на оплату за енергоносії закладам загальної середньої освіти. На первинну медичну допомогу (на оплату за здійснення поточного ремонту медзакладу у селі Мокрець та відшкодування вартості енергоносіїв) направили 116,6 тисяч гривень. На проведення благоустрою у населених пунктах громади – 554,2 тисячі гривень, з них – на утримання об’єктів, які знаходяться на балансі ЖКП, – 114,2 тисячі гривень. 270 тисяч гривень виділили на виготовлення проектно-кошторисної документації на проекти «Капітальний ремонт  дороги с. Клюськ–Задиби по території с. Клюськ», «Капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення Овлочин–Соловичі–Бобли–Ревушки». Решта коштів спрямована на повноцінне функціонування громади.

Під час розгляду питання про хід і результати виконання бюджету селищної ради за І квартал 2021 року було зазначено, що виконання бюджету становить 111 %.

На пленарному засіданні депутати затвердили Програму соціально-економічного розвитку Турійської селищної ради на 2021–2022 роки, врахувавши пропозиції Лариси Кашуби та Ірини Січковської.

 Наступне питання було дотичним до попереднього – звіт про хід і результати виконання програми соціально-економічного розвитку Турійської селищної ради об’єднаної територіальної громади за І квартал 2021 року. Доповідаючи по цьому питанню, Турійський селищний голова Олексій Безсмертний озвучив, що за звітний період у селищі Турійськ було проведено низку робіт з благоустрою, зокрема: обрізка дерев, висаджування квітів, ямковий ремонт доріг, оновлення вуличного освітлення, яке проводилося не лише у селищі, а й по селах, а також проведено грейдерування частини вулиць на території громади. У Турійській школі-гімназії було замінено обладнання котельні та закуплено нове обладнання на харчоблок. Здійснено підготовку до літнього сезону на озерах, зокрема у Турійську та Соловичах. У Перевалах зроблено додаткове опалення в закладі дошкільної освіти, біля будинку культури зрізано аварійні дерева. У Кульчині підведене опалення до ФАПу та частини будинку культури, зроблено поточний ремонт, а також проведені роботи з благоустрою. У Синявці встановлено автобусну зупинку. У Маковичах провели роботи з благоустрою біля будинку культури і ФАПу, закупили бруківку для укладання біля цих закладів. Додатково проведене вуличне освітленням у селі. У селі Вербичне проведені роботи з благоустрою на кладовищі, зокрема встановлено частину огорожі. У Туличеві провели вуличне освітлення. У селі Ревушки зробили капітальний ремонт автобусної зупинки. У Боблах проводилися роботи з благоустрою села. На території громади до вимог ДАБІ приведено ФАПи в селах Бобли, Дуліби, Обенижі, Новий Двір, Мокрець (у цьому медзакладі зроблений капітальний ремонт). Також у Мокреці здійснено благоустрій біля сільської ради, зрізані аварійні дерева на кладовищі. У Чорнієві коштом СВК «Батьківщина» перекрито сільський клуб, а за кошти місцевого бюджету закуплено твердопаливний котел. В Обенижах проведено благоустрій, зокрема біля ФАПу.

Три питання порядку денного стосувалися комунального закладу „Історико-культурний комплекс „Вовчак – Волинська Січ””. Одне з перших – зміна засновника, перейменування та затвердження статуту закладу. Друге – про прийняття автомобіля з балансу КУ „Управління будинком Волинської обласної ради” на баланс Турійської селищної ради. І третім було питання щодо внесення змін у прийняту раніше програму підтримки розвитку та діяльності комунального закладу у зв’язку із наданням облрадою більшої від запланованої суми коштів на функціонування історико-культурного комплексу.

На першому пленарному засіданні десятої сесії депутати дали добро внести зміни у дві програми фінансової підтримки – КНП „Турійський центр первинної медико-санітарної допомоги” та КП „Турійська лікарня планового лікування”, а також до фінансового плану турійської лікарні.

Обранці громади прийняли Програму протидії екстремістським та терористичним проявам на території Турійської громади на чотири роки. А в Програму патріотичного виховання молоді, підготовки та проведення приписки і призову юнаків на строкову військову службу, здійснення заходів з мобілізаційної підготовки і мобілізації на території Турійської селищної ради територіальної громади на 2021–2025 роки внесли зміни.

Також дали добро на зміну засновника та затвердження у новій редакції статуту КП „Клюськ-Агро”.

Депутати заслухали два звіти: керівника КУ „Об’єднаний трудовий архів” Турійської селищної ради Світлани Саскевич і дали добро на укладення з нею нового трудового договору на п’ять років; директора КУ „Інклюзивно-ресурсний центр” Турійської селищної ради Тетяни Каліщук та проголосували за укладення з нею трудового договору на рік.

Одноголосно депутати проголосували за рішення надати пільгове харчування у школі дітям із багатодітної сім’ї, яка потрапила у складні життєві обставини, з села Мочулки.

На сесії депутати затвердили Положення про відділ бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення Турійської селищної ради.

Дали добро на укладання договору оренди частини гаража.

Також обранці громади проголосували за зміни в зарахуванні і спрямуванні орендної плати КП „Турійська друкарня Турійської селищної ради”, зменшивши відсоток з 20 до 10.

Одноголосно депутати проголосували за рішення оголосити конкурс на посаду директора ЗОШ І–ІІ ступенів с. Обенижі.

Дозволили передачу транспортного засобу ГАЗ-53, який знаходився на балансі турійської школи-гімназії, на запчастини, у зв’язку із зношеністю автомобіля.

Депутати проголосували за припинення діяльності ЗОШ І ступеня с. Ружин – філії опорного закладу НВК „ЗОШ І–ІІІ ст.-гімназія” смт Турійськ, у зв’язку з віднесенням села Ружин до Ковельської громади. Дотичним до цього було питання: „Про скасування рішення селищної ради від 09.04.2019 № 94/3 „Про реорганізацію опорного закладу НВК „ЗОШ І–ІІІ ступенів-гімназія” смт Турійськ шляхом ліквідації ЗОШ І ступеня с. Селець – філії опорного закладу НВК „ЗОШ І–ІІІ ступенів-гімназія” смт Турійськ, ЗОШ І–ІІ ступенів с. Тагачин – філії НВК „ЗОШ І–ІІІ ступенів-гімназія” смт Турійськ”.

Прессекретар Турійської селищної ради.

Фото Ірини Прус.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора