У Новому Дворі «Рушник єднання» об’єднав людей різних поколінь
Вишиванка єднає українців. Цю істину підтвердили мешканці села Новий Двір Турійської громади: у День вишиванки понад двісті сельчан стали учасниками патріотичної акції «Рушник єднання».
Найменшенькими з тих, хто долучився, були вихованці садочка, а найстаршою – знана і дуже шанована у селі вишивальниця Олена Чорнозуб, якій 1 червня виповниться 85 років. Таку повагу тьотя Єля, як усі її називають у селі, заслужила своєю добротою і золотими руками. Коли в селі почала діяти Свято-Михайлівська церква, жінка відразу заходилась її облаштовувати: іконостас, ризи, плащаниця і майже всі ікони в церкві вишиті руками Олени Чорнозуб. Як зауважили організатори акції, тьотя Єля і її любов до вишивання надихають на проведення ось таких заходів, покликаних стати ниточкою єднання різних поколінь, минулого і сучасного.
Акція «Рушник єднання» розпочалася від школи, де першими обабіч центральної дороги висипалися у барвистих вишиванках першокласники, далі – понад сто учнів із педагогами місцевої школи, сельчани, а найменші учасники – вихованці садочка – замикали вишивану вервечку із рушників.
У організаторів був задум об’єднати два духовних центри села – церкву і будинок культури, де в той день розміщувалася виставка старовинних вишивок.
Ідейною натхненницею проведення такої акції стала директор місцевого закладу культури Людмила Держанович, якій у ювілейний п’ятнадцятий рік Дня вишиванки хотілось по-особливому його відзначити. Із задоволенням підтримали гарну ідею колектив школи, садочка та староста Руслана Веремчук, й спільно допомогли втілитися цікавому задуму в життя.
– Приємно, коли громада гуртується та єднається і приводом для цього є ось такі гарні свята, як День вишиванки, – зауважив очільник Турійської громади Олексій Безсмертний, який також долучився до акції. – Адже вишиванка, вишитий рушник, як і державні символи, мають сакральне значення для нашого народу.
Прессекретар Турійської селищної ради.
Фото Ірини Прус.