Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

Не паліть сміття! Це призводить до пожеж і становить загрозу вашому здоров’ю

Дата: 13.05.2021 10:33
Кількість переглядів: 602

Фото без описуСпалюючи сміття, ви не тільки завдаєте шкоду довкіллю, а й власному здоров’ю. Крім того, відповідальність за спалювання твердих побутових відходів на присадибній ділянці підпадає під кваліфікацію трьох статей Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою штрафні санкції.

 

Дим від горіння сміття містить величезну кількість отруйних речовин: сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. Густий чорний дим від тління одноразового посуду, пакетів, упакувань містить канцерогенні речовини – виділяє канцерогенну сажу й окиси сірки, що викликають респіраторні захворювання. Обрізки лінолеуму, шкірозамінників, пластмасові дитячі іграшки, відра виділяють при згорянні більше 75 небезпечних речовин. Уламки меблів, старих дерев’яних конструкцій, просякнуті консервантом пентахлорфенолом, оброблені лаками або пофарбовані олійними фарбами, містять свинець. Сміття, що тліє без доступу кисню, виділяє одні з найбільш отруйних для людини речовини – бензопрен, діоксини, які знижують імунітет людини, посилюють перебіг хронічних і серцево-судинних захворювань, вражають дихальні шляхи, сприяють розвитку онкологічних та алергічних захворювань. Особливо це відчувають люди, які хворіють бронхітом, бронхіальною астмою, ринітом чи тонзилітом.

Крім того, відповідальність за спалювання твердих побутових відходів на присадибній ділянці підпадає під кваліфікацію трьох статей Кодексу України про адміністративні правопорушення:

стаття 52. Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель;

стаття 82. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення;

стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, а при знищенні або пошкодженні об’єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за статтею 771 КУпАП).

Не завдаваймо шкоди природі та власному здоров’ю!

Лише неухильне дотримання вимог пожежної безпеки в лісах, на луках, парках і скверах допоможе не допустити виникнення пожеж.

При пожежі дзвоніть на номер 101!

Сектор розвитку, комунікацій та зв’язків з громадськістю.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора