Турійська громада налагоджує співпрацю з Білокриницької громадою
Турійська громада активно працює над налагодженням партнерських відносин з громадами не лише за кордоном, а й в Україні, що дасть нові можливості для реалізації спільних проєктів та залучення інвестицій.
В рамках налагодження муніципального співробітництва на Турійщину з дводенним робочим візитом завітала делегація Білокриницької громади сусідньої Рівненської області. Головна мета зустрічі – обмін досвідом та обговорення подальших кроків для співпраці, яка стане позитивним імпульсом для розвитку обох громад.
Стартувала зустріч із ознайомлювальних відео презентацій кожної громади, після чого розмова перейшла у практичне русло, зокрема обговорення ідей щодо співробітництва у сфері культури і туризму, втілення проєктів, спрямованих на розвиток соціально-економічної сфери.
Представники Білої Криниці ознайомилися із роботою Територіального центру соціального обслуговування, зокрема з проєктами: «Соляна шахта – інноваційна послуга з реабілітації, покращення здоров’я та профілактики хвороб літніх людей»; «Впровадження інноваційних послуг для реабілітації учасників АТО та їх сімей», завдяки якому був облаштований кабінет лікувально-профілактичної фізкультури. Директор терцентру детально розповів нашим гостям про надання соціальних послуг мешканцям громади, роботу соціального таксі.
Також представники з Білої Криниці ознайомилися із роботою Центру надання адміністративних послуг, ще одним вдало реалізованим проєктом Турійської громади. Діяльність ЦНАПу показало затребуваність даної структури, яка вже надає 267 видів послуг і їх кількість надалі збільшуватиметься.
Турійщина – край з великим потенціалом розвитку сфери туризму. Ми зацікавлені спільно з партнерами, зокрема білокриницькою громадою, залучати кошти міжнародних донорів. Нашим гостям був презентований Турійський парк, де є задум створити різні тематичні зони для відпочинку турійчани, а також візитівку нашої громади – історико-культурний комплекс «Вовчак – Волинська Січ», який став місцем не лише відродження нашої історії, а й патріотично-військових вишколів молоді, реабілітації військових та проведення різноманітних творчих заходів.
Під час візиту було презентовано рекреаційну інфраструктуру, проведено екскурсію екопарком «Аміла», який має багато цікавих локацій і одна з найпопулярніших – оленяча ферма. Гості мали можливість відвідати музей села Радовичі, де ознайомились з історією та побутом місцевих мешканців, та наймузейнішим, як каже сам директор Купичівського ліцею, закладом освіти громади. Там діють: музей історії села Купичів, музей історії розвитку школи та єдиний в Україні музей солом’яного мистецтва «Солом’яне диво», який став заключним пунктом візиту білокриницької делегації. У цьому творчому осередку були підведені підсумки зустрічі, а також відбулось обговорення подальшої співпраці між двома громадами.
Щиро дякуємо нашим друзям-партнерам з Білої Криниці за щирість і позитив, за активну дієву позицію, яка, дуже сподіваємося, переросте у багаторічну співпрацю і принесе гарні результати обом громадам. Висловлюємо слова вдячності командам Волинського та Рівненського регіональних офісів проєкту USAID «ГОВЕРЛА», завдяки яким Турійська громада має можливість налагоджувати мімуніципальне співробітництво. А також дякуємо Департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів Волинської ОДА.