У Турійській громаді пройшли "Відкриті уроки футболу" за підтримки УЄФА
На Турійщині вперше відбулися заняття у рамках традиційного всеукраїнського соціально-спортивного проєкту «Відкриті уроки футболу», які за підтримки УЄФА під егідою УАФ провела Волинська асоціація футболу. Організатором спортивного заходу став відділ освіти, молоді та спорту Турійської селищної ради, а координатором даного проєкту у громаді є спортивний інструктор Юрій Борис.
Цей спортивний масовий захід зібрав на стадіоні Турійської дитячо-юнацької спортивної школи понад сім десятків дітлахів – учнів купичівського, соловичівського, боблівського, кульчинського, новодвірського, маковичівського та турійських ліцеїв, також долучилися вихованці луцької інклюзивно-футбольної секції.
Упродовж декількох годин діти займалися у шести тематичних квадратах, де у дружній компанії відпочили на свіжому повітрі й водночас отримали заряд бадьорості і корисну інформацію щодо важливих речей.
Освоювати елементи техніки гри у футбол маленьким спортсменам допомагали тренера-волонтери – вчителі фізичної культури навчальних закладів Турійської громади на локаціях, де проводилися вправи з конусами, м’ячами, обручами, а також у квадратах «футбольна гра» та «футбольна техніка».
Зацікавлення в дітей викликав квадрат безпеки, в якому у пізнавальній формі працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій навчали дітей правилам безпечної поведінки в умовах війни. Також діти попрацювали із шкільними психологами на локації «Майданчик психолога».
А старт цікавому спортивному дійству дало урочисте відкриття заходу за участю Турійського селищного голови Олексія Безсмертного, начальника відділу освіти, молоді та спорту Людмили Дячук та заступника голови Волинської асоціації футболу, який є координатором даного проєкту на Волині, Василя Кохановського.
На завершення усі учасники заходу отримали у подарунок спортивний інвентар, грамоти та футболки від УАФ.
Відзначимо, що метою проєкту УАФ та обласних асоціацій футболу «Відкриті уроки футболу» за підтримки УЄФА є:
– психосоціальна підтримка дітей військових ЗСУ, дітей ВПО, дітей, постраждалих від війни;
– об’єднання й дружба дітей ВПО з місцевими дітьми, соціальна інтеграція;
– інклюзивне середовище, учасники незалежно від рівня здібностей, статі, а також участь дітей з особливими освітніми потребами;
– знання правил безпеки в умовах війни;
– філософія масового футболу – радість від гри замість результату за будь-яку ціну;
– виховання здорового способу життя;
– розвиток волонтерства;
– активізація місцевих громад через міжсекторні мережі (вчителі, тренери, психологи, фахівці з безпеки, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати тощо).