ЗАХИСТІТЬ ДИТИНУ ВІД НЕВИЛІКОВНОГО ПАРАЛІЧУ, СПРИЧИНЕНОГО ПОЛІОМІЄЛІТОМ
Поліомієліт (поліо) — це дуже небезпечне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках до смерті.
Вірус передається від людини до людини.Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії.
Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина інфікується. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього розмножується у кишківнику. Вірус може жити в зараженій слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.
Першими симптомами поліомієліту є :
-
Лихоманка
-
Втома
-
Головний біль
-
Блювота
-
Ригідність шиї
-
Біль у кінцівках, неможливість стати на ніжки.
Якими можуть бути наслідки хвороби?
Поліомієліт може загрожувати величезній кількості невакцинованих або не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин. Серед тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, 5–10% помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи.
Ліків проти поліомієліту не існує!
Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення!
Для боротьби з поліомієлітом в Україні й в усьому світі використовують інактивовануполіомієлітну вакцину (ІПВ) та оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ). Вакцини, які використовують державні й приватні клініки, зареєстровані та дозволені для використання в Україні.
Схема щеплень така:
1 доза — у 2 місяці2 доза — у 4 місяці
3 доза — у 6 місяців4 доза — у 18 місяців
5 доза — у 6 років6 доза — у 14 років
Всього шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту до кінця життя!
Якщо у вашої дитини пропущене чи немає щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ), будь ласка, негайно зверніться до педіатра чи сімейного лікаря!
Зупинимо повернення до часів каліцтв і смертей від цієї недуги разом!
Фото ілюстративне, взяте з відкритих джерел.