На Волині виявлено вогнище поширення нового карантинного шкідника
При проведенні обстежень в серпні 2019 року, південноамериканську томатну міль вперше було виявлено на території Волинської області.
За даними ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області, шкідника виявлено у Володимир-Волинському районі на посадках картоплі на площі 10 га. На відповідній території розпорядження голови Володимир-Волинської РДА запроваджено карантинний режим, затверджено заходи щодо локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму — південноамериканської томатної молі.
Головними рослинами-господарями шкідника є томати. Крім них, міль може пошкоджувати всі види рослин з родини пасльонових: баклажани, картоплю, перець, тютюн та дикорослі пасльонові такі, як дурман, паслін, дереза.
Серед рекомендованих фахівцями фітосанітарних заходів боротьби зі шкідником:
- проводити обстеження в період вегетації і зберігання плодів томатів та інших пасльонових культур;
- застосовувати феромонні пастки для своєчасного виявлення шкідника;
- вивезення з карантинної зони рослин та плодів родини пасльонових за наявності карантинного сертифіката.
Агротехнічних:
- оранка;
- внесення органічних добрив (угноєння);
- зрошення;
- сівозміна (заміна культур, що уражуються міллю (головним чином це помідори та картопля));
- знищення альтернативних рослин-господарів (резерваторів), таких як паслін;
- знищення заражених рослин та пошкоджених плодів.
Довідка: Південноамериканська томатна міль (Tuta аbsoluta Meyr.) — небезпечний карантинний шкідник. Походить шкідник з країн Південної Америки, перші відомості про його знаходження на Європейському континенті надійшли з Іспанії у 2006 році. У 2010 році південноамериканська томатна міль вже була виявлена в Болгарії, на Кіпрі, у Німеччині, Іспанії, Угорщині, Ізраїлі, Туреччині та на території України в помідорах, завезених з Іспанії та Нідерландів. Станом на 01.01.2019 року загальна площа зараження в Україні становить 966,57 га.