Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

Неякісні пестициди: як уникнути придбання підробок

Дата: 21.02.2024 10:48
Кількість переглядів: 69

 Як відомо, початок польових робіт у сільському господарстві завжди супроводжується сезонним збільшенням на ринку попиту та пропозиції засобів захисту рослин. Часто при виборі пестицидів у сільгоспвиробників перевагою є не якість, а ціна, чим дуже часто користуються шахраї.

Фото без описуОригінальні засоби захисту рослин обов’язково відповідають трьом основним характеристикам: безпечність, вибірковість дії та недовговічність.

Але на ринок пестицидів потрапляє величезна кількість підробленої продукції, особливо  через інтернет (не контрольований продаж фальсифікату в будь-якій формі – як у вигляді готових препаратів, так і окремих компонентів).

Найбільш чутливі до підробок сегменти:

  • ринок дрібної упаковки – до 50 %

  • сегмент протруйників насіння

  • гербіциди з класу сульфонілсечовин.

 Щоб уникнути придбання неякісних пестицидів, слід дотримуватись основних правил:

 - купуйте засоби захисту рослин лише в перевірених офіційних дистриб’юторів;

 - вимагайте супровідні документи, які повинні зберігатися на місці здійснення торгівлі та надаватися за першою вимогою споживача;

- при купівлі пестицидів звертайте особливу увагу на наявність:  інструкції до застосування; (дата виробництва тари (каністри), що зазначена на дні упаковки, не може бути пізнішою за дату виробництва вмісту каністри (тобто самої речовини); захисних елементів на упаковці, таких як голограми, захисні плівки, номер партії, спеціальні показники на кришці тощо. Оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки;

 -  ніколи не купуйте підозріло дешеві, прострочені препарати у пошкодженій упаковці або без етикеток, розфасовані у медичну  або в пластикову тару з-під безалкогольних напоїв. Розфасування пестицидів і агрохімікатів може здійснюватися лише за наявності дозволу його виробника.

 Усі пестициди, що реалізовуються в Україні, згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої їх перевіряють на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівням екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні», який щороку оновлюється.

 Вимоги до пакування та маркування пестицидів.

Кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією

щодо:

- застосування із зазначенням культур та об’єктів, для оброблення яких

призначено;

- способів, норми і кратності використання, а також терміну очікування;

- заходів безпеки під час роботи, транспортування і зберігання, ліквідації

аварійних ситуацій та їх наслідків;

- заходів надання першої медичної допомоги.

 Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», інструкція (рекомендація) щодо використання пестициду,  документи, які підтверджують якість цих препаратів, повинні супроводжуватись українською мовою.

 ПАМ´ЯТАЙТЕ! Підроблені пестициди і агрохімікати:

  • шкідливі для вашого здоров´я;

  • небезпечні для довкілля;

  • токсичні для врожаїв.

Суворо дотримуйтесь правил техніки безпеки при роботі з пестицидами!

 Державний фітосанітарний інспектор Галина Беляновська.

Фото ілюстративне із мережі Інтернет

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора