Турійська селищна рада територіальна громада
Волинська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

  Головне управління Держпродспоживслужби повідомляє: спостерігається масове розповсюдження кровосисних комах

Дата: 18.05.2023 08:26
Кількість переглядів: 101

      Фото без описуГоловне управління Держпродспоживслужби у Волинській області  повідомляє, що в зв’язку з настанням теплого періоду  спостерігається масове розповсюдження кровосисних комах і напад їх на тварин, що може привести до хвороб та їх загибелі.   

     Домашнім тваринам найбільше дошкуляють мошки — дрібні двокрилі комахи (1,5 – 4,5мм) переважно коричневого, сірого або чорного кольору з короткими ногами і коротким хоботком. Ці злісні та настирливі кровососи нападають на всіх домашніх тварин, але найбільше страждає велика рогата худоба та коні. Комахи набиваються в ніс, вуха та очі, виділяючи при кровоссанні гемолітичний токсин, що викликає у теплокровних тварин патологічні явища, визнані як симуліїдотоксикоз.                                                                                                              

   Ознаками хвороби є зниженням апетиту з наступною відмовою тварин від корму, сильним занепокоєнням, прагненням покинути стадо. Посилюється виділення слини, серозні витікання з очей і носових отворів. При сильній інтоксикації виникають судоми, парези. Найчастіше страждає молодняк 1-2 річного віку, якому вперше доводиться перебувати на випасі.                                                                                                                                                    В Україні — це основний ентомоз, який викликає масові захворювання, що спричиняють загибель та вимушений забій тварин.

  Мошки розвиваються у чистій прозорій воді, а тому спеціалісти ветеринарної медицини Волині проводяться обстеження швидкоплинних водойм щодо заселення личинками мошки.

  З метою запобігання масового нападу мошки на тварин необхідно періодично проводити дезінфекцію тваринницьких приміщень, територій ферм, а також систематично обробляти волосяний покрив тварин інсектицидами і репелентами (бутокс, неостомазан, байофлай тощо).    

   Необхідно дотримуватись режимів випасання тварин у період найменшої активності комах. Найкраще випасати худобу вдень з 11.00 до 17.00 години на підвищених ділянках, які добре провітрюються та віддалені від проточних водойм і заболочених місць. 

   Якщо нападу уникнути не вдалося, то після виявлення захворювання ВРХ на симуліїдотоксикоз, хворих тварин необхідно ізолювати від загального стада під накриття або у приміщення. Із шерстного покрову видалити мошок, обтерти тварин ганчіркою, змоченою у холодній воді. І звернутися за невідкладною лікувальною допомогою до ветеринарів.

      Про всіх випадки масового  нападу мошки на тварин негайно повідомляти державну службу ветеринарної медицини.

  Державний  ветеринарний  інспектор Микола Король

Фото з відкритих інтернет джерел


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора