Турійська селищна рада територіальна громада
Волинська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

За підтримки фонду ЮНЕСКО реалізовуємо проєкт з популяризації соломоплетіння

Дата: 22.03.2023 16:39
Кількість переглядів: 152

Фото без описуУ Турійській громаді ремесло соломоплетіння виходить на новий рівень. Хочеться сподіватися, що в недалекому майбутньому родзинку Турійщини, плетіння із золота поліського краю – соломки – буде внесено до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

А сьогодні черговим кроком популяризації соломоплетіння є реалізація у Турійській громаді проєкту «Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини», який здійснює громадська організація «Центр розвитку «Демократія через культуру», акредитована в ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, за підтримки Фонду ЮНЕСКО з надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.

Проєкт об’єднав майстринь, працівників культури, вчителів опорного закладу «Купичівський ліцей» та Соловичівський ліцей, на базі яких активно розвивається це мистецтво.

Підхід до популяризації соломоплетіння серед дітей – новий і цікавий: вивчення предметів із залученням елементів цього давнього ремесла. У цикл уроків на основі соломоплетіння включенні досить різні предмети: математика, образотворче мистецтво, українська мова, трудове навчання, музичне мистецтво.

Діти, вивчаючи будь-який предмет, глибше розуміють суть цього ремесла. Наприклад, на уроці геометрії з теми «Піраміда» вчитель демонструє піраміду – виріб із соломоплетіння. Так учні знайомляться із технікою роботи ремесла, павуком – символом Різдва та вивчають нову тему уроку.

Із грудня 2022 року команда Турійщини бере активну участь у низці заходів з реалізації даного проєкту. Зокрема у навчальних конференціях та зустрічах, які організовує Центр розвитку «Демократія через культуру» спільно із координаторами програми підрозділу ЮНЕСКО з питань живої спадщини, представниками Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики України, за участю провідних експертів.

Сектор розвитку, комунікацій, зв’язків з громадськістю та проєктної діяльності Турійської селищної ради.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора