Турійська селищна рада територіальна громада
Волинська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рекомендації суб’єктам господарювання, які здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю пестицидами

Дата: 09.02.2022 10:30
Кількість переглядів: 310

Фото без описуОсновні вимоги, щодо виробництва, транспортування, зберігання, торгівлі, утилізації, знищення та знешкодження пестицидів регламентовано Законами України «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин».

На території України дозволяється оптова та/або роздрібна торгівля лише тими пестицидами і агрохімікатами, які пройшли державну реєстрацію та включені до "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" та доповненнях до нього.

Особи, діяльність яких пов’язана з пестицидами та агрохімікатами повинні мати при собі Допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами, медичну книжку встановленого зразка згідно з Постановою № 746 від 18.09.1995р.

Пройти спеціальну підготовку з питань

безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохімікатами та отримати Допуск можна  у відділі контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

 

 Вимоги до пакування та маркування пестицидів.

Кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо: 

- застосування із зазначенням культур та об’єктів, для оброблення яких призначено;

  • способів, норми і кратності використання, а також терміну очікування;

  • заходів безпеки під час роботи, транспортування і зберігання, ліквідації аварійних ситуацій та їх наслідків;

  • заходів надання першої медичної допомоги.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», інструкція (рекомендація) щодо використання пестициду, документи, які підтверджують якість засобів захисту рослин повинна супроводжуватись на українській мові.

Супровідні документи повинні зберігатися на місці здійснення торгівлі та надаватися за першою вимогою споживача.

 Продаж пестицидів населенню здійснюється у дрібнофасованому вигляді та з обов’язковою наявністю інструкції щодо безпечного їх застосування, згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні для роздрібного торгівлі.

Розфасування пестицидів і агрохімікатів може здійснюватися лише за наявності дозволу його виробника або власника знака для товарів і послуг.

Суб’єкти господарювання повинні вести облік наявності та використання пестицидів і агрохімікаті в прибутково-видаткових  книгах (журналах) .  

Наприкінці   року   власники   проводять   інвентаризацію 
 пестицидів і агрохімікатів зі  складанням  акта про наявність   їх
 залишків (Постанова №881 від 02.11.1995р.)

Зберігання пестицидів повинно здійснюватися з урахуванням виду препаративних форм, хімічної сумісності і температурних режимів зберігання. Мінеральні добрива повинні зберігатися в окремих спорудах від пестицидів (ДСП «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»).  

Зберігання пестицидів здійснюється на піддонах, що встановлені штабелями, а також на полицях і стелажах. Кількість препаратів, що зберігаються на складі, повинна відповідати тоннажу і не перевищувати передбаченої проєктом реальної потреби.

Зберігання пестицидів на складі допускається тільки після його паспортизації. 

УВАГА!

Згідно Постанови КМУ № 1147 від 30.12.2015 р. «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» ввезення пестицидів і агрохімікатів з Російської Федерації ЗАБОРОНЕНО. 

Заборонені та непридатні пестициди знищуються в установленому законом порядку.

Реалізація незареєстрованими препаратами та/або термін придатності, яких закінчився, на території України – ЗАБОРОНЕНО!

Порушення законодавства в сфері захисту рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно Законів України.

 

Дані рекомендації мають інформаційний характер.

 

Відділ контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області тел. (0332)77-24-02.

Фото ілюстративне.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора