Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

Сидерати – ефективні природні добрива

Дата: 16.08.2021 12:12
Кількість переглядів: 530

Фото без описуСидерати – рослини, які вирощують перед посадкою основної культури для збагачення ґрунту корисними елементами. Вони відновлюють запаси гумусу, покращують структуру та підвищують родючість верхнього орного шару ґрунту.

Ці рослини невибагливі і холодостійкі, тому їх можна висівати навіть ранньою весною і восени. У деяких областях сидерати сіють на початку жовтня і до настання холодів вони встигають наростити необхідну зелену масу. Способів застосування цього «зеленого добрива» — безліч. Даний тип рослин знижує кислотність ґрунту, допомагає накопичувати в верхніх горизонтах корисні макроелементи, прискорює мікробіологічні процеси.

Основними перевагами сидератів є: удобрення ґрунту свіжими органічними речовинами; якісне структурування ґрунтового шару; очищення грунту від бур’янів; захисту рослин від комах шкідників; відновлення ґрунту, що зазнав ерозії.

Якщо не знати, як правильно використовувати «зелені добрива», можна зробити ряд помилок. Щоб не розчаруватися в даному методі збагачення ґрунту корисними речовинами, бажано дотримуватися наступних правил:

• Сидерати необхідно скошувати вчасно, інакше стебла огрубіють, і будуть довго перегнивати в землі. Напівзогнила біомаса може стати джерелом вірусних і грибкових захворювань.

• Чекати, коли рослини виростуть до максимального обсягу — не варто. Надлишок азоту в ґрунті може привести до того, що коріння культури, висадженої слідом, почнуть «горіти».

• Для захисту ґрунту від бур’янів, сидерати необхідно сіяти розсипом, а не рядами.

• Підрізати бадилля цих рослин потрібно за два тижні до посадки основної культури.

• Рослини, що належать до того ж сімейства, що і сидерати, не можна садити наступними за ними, оскільки в ґрунті можуть зберегтися загальні шкідники.

• Якщо поставлено мета — відновити грунт, — то «зелені добрива» необхідно зрізати косою або плоскорізом, не пошкоджуючи їх кореневу систему.

• Не викошувати перед заморозками озимі сидерати, посаджені пізно восени. В цьому випадку орати землю не доведеться, вона і так буде пухкою.

Технологія вдосконалення ґрунту із застосуванням біогумусу, все частіше застосовується як на присадибних ділянках, так і в великих агрохолдингах. Вона включає в себе безліч різних пунктів, але основними принципами цієї концепції є дбайливе ставлення до ґрунту і застосування рослинних добрив.

Найпоширенішими рослинами-сидератами вважаються: гірчиця біла, жито, ячмінь, гречка, овес, люпин, фацелія, вика та ріпак.

Головний спеціаліст відділу контролю в насінництві та розсадництві  Управління фітосанітарної безпеки Головного Управління Держпродспоживслужби у Волинській області  Людмила Смолярук/                                       

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора