Турійська селищна рада територіальна громада

Волинська область

На Волині з квітня 2020 року реєстратори розрахункових операцій зобов’язані застосовувати понад 3 тисячі підприємців – спрощенців ІІ та ІІІ груп

Дата: 16.01.2020 12:19
Кількість переглядів: 344

Фото без описуЗ квітня 2020 року норми законів України від 20.09.2019р. №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та від 20.09.2019р. №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадському харчуванні та послуг» поширюватимуться на понад 3 тисячі підприємців - спрощенців ІІ та ІІІ груп.

Про це свідчать дані проведеного аналізу фахівцями відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями Головного управління ДПС у Волинській області.

Отож, в Головному управлінні ДПС у Волинській області звертаються до підприємців, котрі працюють в умовах спрощеної системи оподаткування, спланувати свою бізнес-діяльність таким чином, щоб не порушувати законодавчі вимоги у сфері готівкового обігу.

«Враховуючи податкові новації у сфері застосування РРО, з квітня 2020 року готівкові операції за посередництвом касової техніки чи новітніх програмних комплексів зобов’язані здійснювати підприємці-спрощенці ІІ та ІІІ груп, за умови, що обсяг їх доходу протягом календарного року перевищив 1 мільйон гривень, а також усі підприємці, які реалізують технічно складні побутові товари і лікарські засоби, вироби медичного призначення та надають платні послуги у сфері охорони здоров’я. Опрацювання поданої підприємцями звітності за попередні періоди засвідчило, шо до цієї категорії потрапляє 3117 суб’єктів господарювання спрощеної системи оподаткування», – зазначає заступник начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Кондратюк. Посадовець підкреслив, що нові вимоги про застосування РРО не змінюють базових критеріїв застосування спрощеної системи оподаткування та не встановлюють для платників єдиного податку нових вимог щодо будь-якої обов’язкової форми обліку товарів, окрім реалізації технічно складних побутових товарів, лікарських засобів,  ювелірних виробів.  «Варто наголосити, що за відсутність документів на товар нові штрафи законом  про РРО не запроваджуються. Якщо взяти до уваги, що кожен підприємець веде внутрішній облік з тим, щоб розуміти фінансовий результат власної діяльності, таку функцію обліку в бізнесі більш успішно може виконувати касовий апарат чи пропонований ДПС новітній програмний комплекс», - підсумував Сергій Кондратюк.

Сектор комунікацій Головного управління

ДПС у Волинській області

(фото ілюстративне)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора